شکل موج سیگنالی که سیگنال تصویر تلویزیونی را تشکیل می دهد، تمام اطلاعات تصویری را که باید از دوربین به صفحه گیرنده منتقل شود و همچنین اطلاعات همگام سازی مورد نیاز برای نگه داشتن عملیات اسکن گیرنده و فرستنده در یک مرحله دقیق با یکدیگر را در بر می گیرد. بنابراین شما می توانید قیمت یخچال ساید بای ساید ال جی 40 فوت را از تبلیغات های تلویزیون دریافت کنید.

نابراین، سیستم تلویزیون باید شکل موج را به هر گیرنده با دقت و تا حد امکان عاری از ایراد برساند. متأسفانه، تقریباً تمام تجهیزات موجود در سیستم (تقویت کننده ها، کابل ها، فرستنده، آنتن فرستنده، آنتن گیرنده و مدارهای گیرنده) شکل موج را مخدوش می کنند یا اجازه می دهند که توسط “نویز” (جریان های الکتریکی تصادفی) یا تداخل آلوده شود اگر این سیگنال ها خوب برسد قیمت جاروبرقی رباتیک سامسونگ را می توانید با کیفیت زیاد بررسی کنید.

از جمله اعوجاج های احتمالی در سیگنال تولید کننده تصویر عبارتند از:

 1.  عدم حفظ سرعت افزایش یا کاهش شکل موج با عبور نقطه اسکن از مرز واضحی بین مناطق روشن و تاریک تصویر، که باعث از دست رفتن جزئیات می شود. یا “لکه کردن” در تصویر بازتولید شده.
 2. معرفی بیش از حد، که باعث ایجاد خطوط بیش از حد خشن می شود.
 3.  عدم حفظ مقدار متوسط شکل موج در دوره های طولانی، که باعث می شود تصویر به عنوان یک کل خیلی روشن یا خیلی تاریک شود.

در سرتاسر سیستم، تقویت‌کننده‌ها باید برای قوی نگه داشتن سیگنال تلویزیون نسبت به نویز موجود در همه جا استفاده شوند. این جریان‌های تصادفی که توسط حرکات القایی حرارتی الکترون‌ها در مدارها ایجاد می‌شوند، باعث می‌شوند یک «برف» لکه‌دار در تصویر ظاهر شود.

تصاویر دریافتی از ایستگاه های دور در معرض این شکل از تداخل هستند، زیرا موج رادیویی در آن زمان به قدری ضعیف است که نمی تواند جریان های تصادفی را در آنتن گیرنده غلبه کند و این موضوع باعث افزایش قیمت تلویزیون سامسونگ 32 اینچ دست دوم تا 150 دلار شد. منابع دیگر سر و صدا عبارتند از طوفان های الکتریکی و موتورهای الکتریکی. اعوجاج های یک نوع مخطط ممکن است به دلیل تداخل سیگنال های ایستگاه هایی غیر از آن چیزی که گیرنده روی آن تنظیم شده است ایجاد شود.

شکل دیگری از اعوجاج زمانی ایجاد می شود که یک سیگنال تلویزیونی پخش شده از بیش از یک مسیر به گیرنده می رسد. این می تواند زمانی رخ دهد که سیگنال اصلی از ساختمان های بزرگ یا سایر ساختارهای فیزیکی منعکس شود یا منعکس شود. تاخیر زمانی در مسیرهای مختلف منجر به ایجاد “ارواح” در تصویر دریافت شده می شود.

این ارواح همچنین می توانند در سیستم های سینما خانگی اسنوا کابلی از بازتاب های الکتریکی سیگنال در طول کابل ایجاد شوند. دقت در طراحی مدارهای تیونر گیرنده و تقویت کننده برای به حداقل رساندن چنین تداخلی ضروری است و کانال ها باید به جوامع همسایه در فاصله های جغرافیایی و فواصل فرکانس کافی برای محافظت از سرویس محلی اختصاص داده شوند.

 • منابع:
  1. Among the possible distortions in the signal
 • تبلیغات:
  1. با استفاده از تشک خوشخواب از کابوس شبانه رهایی یابید
  2. سرقت مسلحانه به بانک ملی ایران!
  3. روغن بادام سرشار از بتا-زوسترول، اسکوالن و آلفا توکوفرول است
  4. اهمیت آب و هوای منطقه در انتخاب جنس کاشی مورد استفاده

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *