کفش، پوشش بیرونی پا، معمولاً از چرم با کف و پاشنه سفت یا ضخیم، و به طور کلی (که آن را از چکمه متمایز می کند) از مچ پا بالاتر نمی رود.
شواهد اقلیمی نشان می دهد که مردم احتمالاً تا حدود 50000 سال پیش از پاهای خود در برابر شرایط سرد محافظت می کردند. تغییر در شکل پا و استحکام انگشتان نشان می دهد که مردم در حدود 40000 سال پیش از کفش هایی با کفی قابل توجه استفاده می کردند. با این حال، اولین نمونه‌های کفش واقعی، یک جفت صندل که در کالیفرنیا (ایالات متحده آمریکا) یافت شده‌اند، تنها به حدود 9000 سال پیش برمی‌گردند.

در مورد قدیمی ترین کفش چرمی شناخته شده، کفش Areni-1 با قدمت 3500 سال، که در غار Areni-1 در جنوب ارمنستان کشف شد، بدانید.
در مورد قدیمی ترین کفش چرمی شناخته شده، کفش Areni-1 با قدمت 3500 سال، که در غار Areni-1 در جنوب ارمنستان کشف شده است، همه ویدیوهای این مقاله را ببینید.
در دوره کاسیت (حدود 1600–1200 پ.م.) در بین النهرین، کفش چرم زنانه توسط مردم کوهستانی در مرز ایران که در آن زمان بر بابل حکومت می کردند، معرفی شد. این اولین نوع کفش یک روکش ساده از چرم بود که ساختار اصلی آن یک مقرنس بود که با بندهایی از پوست خام روی پا نگه داشته می شد.

زنان یونانی اغلب پابرهنه می‌رفتند یا صندل می‌پوشیدند، اما در داخل خانه گاهی کفش‌های نرم و بسته می‌پوشیدند که در دوره هلنیستی لوکس شد و رنگ‌های سفید یا قرمز ترجیح داده می‌شد. تا قرن پنجم قبل از میلاد، زمانی که نفوذ یونانی غالب شد، اتروسک ها کفشی بلند و بنددار با پنجه برگردان می پوشیدند.

رومی ها که اصناف کفش را تأسیس کردند، کفش چرم اصل تبریز های شکلی را برای پای چپ یا راست ایجاد کردند. کفش آنها بر اساس جنسیت و رتبه متفاوت بود.

در سراسر قرون وسطی، کفش ها به طور کلی ساده بودند. در ابتدا انواع مقاسنی از چرم دباغی پوشیده می شد که بعداً کماندار یا به دور مچ پا بسته می شد.

احتمالاً در سال 1305 بود که ادوارد اول حکم داد که 1 اینچ (2.5 سانتی متر) باید به اندازه سه دانه جو خشک شده باشد، اندازه کفش چرم مردانه کالج انگلیسی شروع شد. بنابراین، کفش کودک با اندازه 13 دانه جو به اندازه 13 تبدیل شد.

در قرن 14 و 15، کفش ها بسیار بلند و نوک تیز شدند. پادشاه ادوارد سوم قانونی وضع کرد که طول میخ ها یا نقاط کفش نباید از 2 اینچ (5 سانتی متر) تجاوز کند، اما در دوره بعدی سلطنت ریچارد دوم (1377-1399) کفش ها (به نام کراکو) به امتیاز 18 رسیدند. اینچ (45 سانتی متر) یا بیشتر. در پایان قرن پانزدهم، انگشتان نوک تیز جای خود را به گرد دادند.

در قرن شانزدهم، کفش‌های مردانه دارای پنجه‌های بسیار پهن بودند که به شکل منقار اردک بود. تنوع در طراحی افزایش یافت، با کفش هایی که دارای زیره های چرمی یا چوب پنبه ای و رویه آن از مخمل، ابریشم یا چرم بود. همچنین مد بود، مانند لباس، بریدن کفش ها به منظور نمایان شدن آستری با رنگ متفاوت. کفش چرم دخترانه مجلسی مشابه کفش‌های مردانه بودند، اما به دلیل پوشاندن لباس‌های حجیم، کمتر به چشم می‌آمدند.

 • منابع:
  1. leather footwear
 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *