لامپ

خرید بهترین لامپ لوستر


همزمان با پیشرفت تکنولوژی، پارامترها و امکانات دیودهای LED نیز بهبود یافته است.

امروزه آنها می توانند نور را در میلیون ها رنگ مختلف ساطع کنند،  کیفیت آن نیز به طور غیرقابل مقایسه ای بهتر از ساطع شده توسط لامپ های فلورسنت و سایر لامپ های فلورسنت است، زیرا نور با طیف پیوسته است.

احتمالاً نیازی به گفتن زیاد در مورد بهره وری انرژی نیست، زیرا این یک واقعیت کاملاً شناخته شده است.

لامپ شمعی نوریکس تقریباً 80 درصد انرژی کمتری نسبت به لامپ های سنتی مصرف می کنند و می توانند تا 15 برابر بیشتر بدرخشند.

همچنین شایان ذکر است که روشنایی LED با سایر فناوری‌هایی که واقعیت اطراف ما را تغییر می‌دهند، همدردی می‌کند.

فقط به اینترنت اشیا اشاره کنید. در حال حاضر لامپ های LED با ریزپردازنده های داخلی در بازار وجود دارد که به آنها امکان اتصال به اینترنت را می دهد.

اینجوری کار میکنن سیستم‌های نورپردازی حرفه‌ای و نورپردازی مصرف‌کننده Philips Hue را در تعامل قرار دهید. چنین نورپردازی چه تفاوتی با نورپردازی سنتی دارد؟

لامپ

اول از همه نحوه کنترل آن. برای هر دو سیستم Interact و Philips Hue، این کار را می توان از طریق برنامه تلفن همراه انجام داد، حتی زمانی که از خانه دور هستیم.

بنابراین اگر به طور تصادفی چراغ حمام را روشن بگذاریم، به راحتی می توانیم با استفاده از برنامه Philips Hue آن را از راه دور خاموش کنیم.

اگر بلندگوی Google Home یا دستیار خانگی دیگری در خانه داشته باشیم، می‌توانیم نور را با صدای خود نیز کنترل کنیم.

البته مزایای روشنایی هوشمند به کنترل راحت تر ختم نمی شود؛ موارد دیگر نیز قابل ذکر است که توانایی تنظیم مقدار و رنگ نور یا گزینه ایجاد برنامه های روشنایی (نور می تواند در زمان های خاصی روشن و خاموش شود).

نورپردازی Philips Hue همچنین می تواند منبع سرگرمی باشد – اگر آنها را با یک فیلم، بازی یا موسیقی تطبیق دهیم، نورها به صورت پویا به محتوای نمایش داده شده روی صفحه یا ضرب آهنگ موسیقی واکنش نشان می دهند.

بعدش چی؟ امکانات زیادی وجود دارد! از نور LED در حال حاضر می توان برای انتقال داده استفاده کرد و همه چیز نشان می دهد که فناوری Li-Fi هر سال بیشتر و بیشتر رایج می شود، زیرا اتصالات Wi-Fi بیشتر و بیشتر شلوغ می شوند.

علاوه بر این، نور انتقال داده ها را بسیار سریعتر از امواج رادیویی امکان پذیر می کند، بنابراین جای تعجب نیست که شرکت ها و شرکت های بیشتری به Li-Fi علاقه مند شوند.

به هر حال، دفاتر باید 24/7 روشن شوند. پس چرا از نور برای اتصال به اینترنت نیز استفاده نکنید؟

لامپ های LED همچنین مکان مناسبی برای نصب حسگرهایی هستند که داده ها را جمع آوری می کنند.

در دفاتر، اینها می توانند، به عنوان مثال، حسگرهای حرکتی، و در فضای شهری – سنسورهای نظارت بر صدا، کیفیت هوا، و حتی دوربین هایی که آنچه را که در جاده ها، پارکینگ ها و گذرگاه های عابر پیاده روی می دهد، تجزیه و تحلیل می کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *