کنجد

صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است زیرا بستگی به این دارد که در طول روز انرژی بیشتری داشته باشیم یا کمتر. کنجد صبحانه غذاهای سالم مانند چیا یا دانه های کتان که برای صبحانه مناسب هستند، ضروری است.

آنها چربی های سالم، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را فراهم می کنند، بنابراین ارزش غذایی آنها عالی است. با تشکر از آنها ما احساس سیری و با باتری های شارژ شده برای مواجهه با روز کاری خواهیم داشت.

دانههای چیا

دانه چیا را می توان اول صبح با یک ماست پروتئینی بدون قند مصرف کرد. آنها منبع عالی فیبر هستند و خواص آنتی اکسیدانی دارند. آنها پروتئین های خوبی را فراهم می کنند و علاوه بر این، از سلامت قلب مراقبت می کنند زیرا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

کنجد

زیرا سطح قند خون را نیز تنظیم می کنند، بنابراین از هوس خوردن شیرینی جات جلوگیری می کنند.

دانه های کتان

اگر از دانه‌های کتان چیزی برای افزودن به یک صبحانه سالم قدردانی می‌شود، به دلیل محتوای فیبر بالای آن است.

آنها عبور روده را تنظیم می کنند و از یبوست جلوگیری می کنند و در عین حال احساس سیری ایجاد می کنند. آنها همچنین سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهند و برای تقویت سیستم ایمنی فوق العاده هستند.

دانه های کنجد

فواید دانه‌های کنجد برای سلامتی بسیار زیاد است: این دانه‌ها عملکرد سیستم گوارشی را تقویت می‌کنند، سیستم عصبی را تقویت می‌کنند.

سطح کلسترول خون را تنظیم می‌کنند، از سلامت قلب و عروق مراقبت می‌کنند و بی‌خوابی را تقویت می‌کنند. آیا می توانید چیزی بیشتر بخواهید؟ بله، زیرا دانه های کنجد بسیار متنوع هستند. مثلاً می‌توانیم آنها را به سالاد میوه یا نان تست آووکادو اضافه کنیم.

دانه های کتان

و در نهایت، دانه کتان. آنها منبع عالی فیبر هستند، بنابراین از یبوست جلوگیری می کنند. علاوه بر این، آنها حاوی ویتامین های گروه B و همچنین منیزیم، منگنز، مس و فسفر هستند.

آنها برای سیستم ایمنی، قلب و بافت ها بسیار مفید هستند. 50 درصد کالری از چربی تامین می شود، اما جای نگرانی نیست زیرا سالم است، بنابراین به تنظیم سطح کلسترول خون کمک می کند.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *