قدیمی ترین کفش چرمی شناخته شده توسط باستان شناسان در غار ارمنی در سال 2010 حفاری شد. کربن با قدمت 5500 سال از یک تکه پوست گاو با آستر چمن ساخته شده است.

از همان آغاز ساده، صنعت کفش با تولید 14 میلیارد جفت کفش چرمی در سال، به بزرگترین مصرف کننده چرم در جهان تبدیل شده است.

پس از «دمپایی ارمنی»، تصور می‌شود که صندل اولین نمونه از کفش چرم تابستانی باشد که به‌طور خاص برای مناسب پا طراحی شده است. این کفاش در امپراتوری روم (که قدمت آن به 27 قبل از میلاد بازمی‌گردد) صنعتگر ارزشمندی بود. صندل های غیرنظامی معمولاً تک جنسیت بوده و با کف چوب پنبه ای و بند یا بند چرمی ساخته می شدند.

لژیونرها، سربازان رومی، نسخه‌های محکم‌تری با کف ناخن‌ها داشتند. در زمان امپراتوری روم، سبک های مختلفی از کفش ظاهر شد. آنها نشانه بزرگی از قدرت و مقام بودند و برای سربازان درجات بالاتر کفش های ظریف تری صادر شد.

در طول قرون وسطی، از حدود قرن پنجم، روش نعل چرخشی توسعه یافت. همانطور که از نام آن پیداست، کفش ها از داخل به بیرون ساخته می شدند و سپس چرخانده می شدند، بنابراین درزها در داخل کفش چرم زنانه رسمی قرار داشتند. این باعث می‌شود شیک‌تر شوند و شاید مهم‌تر از آن برای زمان‌ها، ضد آب و آلودگی‌تر باشند. افزودن بند کشی و فلپ با ضامن، تناسب بهتری را تضمین کرد و شکوفایی تزئینی بیشتری را به وجود آورد.

روش ساخت نعل چرخشی تا حدود سال 1500 در اروپا غالب بود، زمانی که روش رند جوش داده شده ظاهر شد. در اینجا، رویه، زیره و کفی به هم دوخته شد و دوام و ضد آب شدن را بهبود بخشید. این روش بسیار شبیه به روشی است که امروزه تولیدکنندگان کفش کلاسیک استفاده می کنند.

تا قرن 19 هیچ تفاوتی بین کفش چرم بوت چپ و راست وجود نداشت، اما با دقیق‌تر شدن الگوهای برش و دوخت و جا افتادن کفش‌ها، تمایز آسان‌تر و ضروری‌تر شد.

چرخ خیاطی در سال 1846 اختراع شد و فرآیند تولید صنعتی تر شد، اما بیشتر کار، برش و شکل دادن، با دست انجام می شد.

در سال 1910، فرآیند تولید یک کفش بدون دوخت توسعه یافت. این امر منجر به تولید انبوه شد زیرا کفی هایی که همیشه به سختی با دست دوخته می شدند را می توان با ماشین چسباند.

اما پیشرفت در تولید همیشه خوب دیده نمی شود. بهترین کفش چرم اسپرت مردانه، از شرکت‌های معتبر نورث همپتون در انگلستان گرفته تا چکمه‌سازان ایالات متحده و خانه‌های مد ایتالیایی، هنوز به تولید کفش‌هایی که عمدتاً دست‌ساز هستند، افتخار می‌کنند. و البته از بهترین چرم ساخته شده است.

 • منابع:
  1. The history of leather shoes
 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *