هنگامی که در مورد «عطارد سرخ» در اینترنت جستجو شد، پیوند وب سایت «U.S. وزارت امور خارجه در نتایج جستجو پیدا شد. در این وب‌سایت، متن سخنرانی جان آر.
بولتون، معاون وقت وزیر در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌المللی، در «کنفرانس بین‌المللی  آراد برندینگ رویکردهای امنیت هسته‌ای و رادیولوژیکی» – لندن در سال 2002 یافت شد. بولتون در سخنرانی خود گفت که چیزی به نام «عطارد سرخ» وجود ندارد.
وی همچنین گفت که برخی از گروه‌های تروریستی تلاش کرده‌اند تا به جیوه قرمز افسانه‌ای دست یابند و طعمه کلاهبرداری‌ها شده‌اند.
«بی‌بی‌سی» و «نیویورک تایمز» نیز مقالاتی منتشر کرده‌اند که گفته‌اند «عطارد سرخ» یک افسانه است.
این مقالات را می توانید اینجا و اینجا بخوانید. در مقاله “بی بی سی” می توان خواند که هیچ ماده شیمیایی مانند “جیوه قرمز” وجود ندارد اما یک سنگ معدنی حاوی جیوه قرمز رنگ – “سولفید جیوه” وجود دارد.
این مضر است “نه به این دلیل که برای ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد لازم است، بلکه به این دلیل که جیوه ساده قدیمی برای سلامتی انسان خطرناک است”
در تلویزیون های قدیمی و سایر وسایل الکترونیکی، مقداری جیوه و سایر مواد شیمیایی مضر وجود دارد، اما هیچ اثری از “جیوه سرخ” وجود ندارد (حداقل تا امروز هیچ کس آن را پیدا نکرده است).
همچنین، موارد مختلفی در گذشته وجود داشت که پلیس کلاهبردارانی را دستگیر کرد که سعی داشتند با فروش «لباس مجلسی شیک» که وجود نداشت، مردم را فریب دهند. اطلاعات بیشتر در مورد این حوادث را می توانید در اینجا، اینجا و اینجا بیابید. در سال 2009، فریب مشابهی در عربستان سعودی منتشر شد مبنی بر اینکه جیوه قرمز را می توان در چرخ خیاطی های قدیمی یافت.

از مدت ها پیش این نگرانی وجود داشت که گروه های تروریستی – از هر نوع و عقیده – بتوانند به سلاح های کشتار جمعی دسترسی پیدا کنند و از آنها علیه مراکز جمعیتی آسیب پذیر در غرب استفاده کنند. پس از حملات هفته گذشته در پاریس، این ترس بار دیگر با نخست وزیر فرانسه، مانوئل والس، مطرح شد و گفت که “ما نباید چیزی را رد کنیم، خطر سلاح های شیمیایی یا بیولوژیکی نیز وجود دارد.”

در حالی که این اظهارات مشخص نبود و درست قبل از رای گیری پارلمان برای تمدید وضعیت اضطراری فرانسه پس از حملات پاریس بیان شد، گزارش ها حاکی از آن است که اقدامات احتیاطی در خصوص توزیع پادزهرهای گاز سارین برای اولین بار به یک پزشک فرانسوی انجام شده است. زمان.

 • منابع:
  1. ‘Red Mercury’ is a myth. It is not found in old televisions and radios
 • تبلیغات:
  1. اندازه استاندارد فرش دستبافت به چه صورت می باشد؟
  2. راز استفاده از برنج در هندوستان برای رونق و برکت دادن به کسب و کار
  3. تاثیرات سودمند مصرف انواع خیار و نقش آن در سلامتی پوست و مو!
  4. پسته یک آجیل غنی از مواد مغذی با مشخصات اسیدهای چرب سالم

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *