حنا

ما اغلب در مورد حنای سیاه، حنای قرمز و حنای خنثی می شنویم.

ابتدا مشخص می کنیم که فقط یک حنا هندی وجود دارد و آن پودر برگ لاوسونیا اینرمیس است که از خشک کردن و خرد کردن آنها به دست می آید.

این به پوست و مو رنگ قرمز می دهد.

هنگامی که به جای آن اصطلاح حنای سیاه را می شنویم، ایندیگو است، پودری که از تخمیر و خشک شدن برگ های Indigofera tinctoria به دست می آید.

نیل به رنگ سیاه جت می دهد و می توان آن را با حنای خالص (لاوسونیا) مخلوط کرد تا انعکاس مسی را کاهش دهد و سایه های تیره تر به دست آورد.

به طور خالص روی موهای تیره استفاده می شود، بازتاب های مایل به آبی ایجاد می کند.

حنا

در نهایت ما حنای خنثی داریم که از برگ های Cassia obovata به دست می آید. این پودر خاصیت رنگ دهی ندارد اما به عنوان کمپرس استفاده می شود و باعث تغذیه، بازسازی و براق کننده مو می شود و به هیچ وجه رنگ اصلی را تغییر نمی دهد.

اصطلاحات دیگر مانند حنا قهوه ای و حنا بلوند به مخلوط لاوسونیا با گیاهان دیگر مانند پوست گردو، کاتام، نیلی برای قهوه ای و بابونه، ریواس برای سایه های بلوند اشاره دارد.

متأسفانه می توان پودر حنای غیر خالص را در بازار یافت.

اگر “سدیم پیکرامات” را در INCI محصول بخوانید، می توانید آن را تشخیص دهید. پیکرامات سدیم (سدیم پیکرامات) یک رنگ قرمز مصنوعی است که اغلب به پودر حنا اضافه می شود.

برای به دست آوردن رنگ‌های تندتر یا افزایش قدرت رنگ‌آمیزی حنا با کیفیت پایین، و همچنین برای لغو زمان اکسیداسیون و تسریع تخمگذاری، اما مهم‌تر از همه برای “خنک کردن” تن در زمان کوتاهی اضافه می‌شود.

سدیم پیکرامات یک ماده زیست تخریب ناپذیر و بسیار آلاینده است و طبق یک مطالعه سم شناسی، درصد 0.1٪ در رنگ مو غیر سمی است (اما همچنان می تواند باعث آلرژی یا تحریک در افراد مستعد شود)، در حالی که در حال حاضر دارای درصد 0.2 است.

درصد ممکن است واکنش های پوستی را تجربه کنند.

مطالعه بیشتر روی تنتورهای سدیم پیکرامات 0.1 درصد نشان می دهد که آنها غیرتراتوژن هستند، اما برای احتیاط استفاده از آنها در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

پس توصیه ما این است که مراقب باشید و همیشه حنای خالص را انتخاب کنید.

در BioVeganShop طیف گسترده ای از حنای 100٪ خالص و رنگ های طبیعی را خواهید یافت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *