خاک گل سانسوریا انرژی منفی را از انسان دور می کند!!

بسیاری از تولیدکنندگان با مشکل pH پایین خاک یا خاک اسیدی مواجه هستند و در حالی که برخی از آنها به طور طبیعی چنین هستند (شبه‌گلی، خاک‌های شسته شده)، در بیشتر آنها اسیدیته در نتیجه کوددهی شدید طولانی‌مدت ایجاد می‌شود.

اگرچه آنها یک کابوس واقعی برای باغداران هستند، اما لیست محصولات مناسب برای این نوع زمین آنقدرها هم که فکر می کنید خسته کننده نیست و همه می توانند حداقل یک یا حتی بیشتر از آنها را برای رشد پیدا کنند.

این خاک گل سانسوریا رابطه مستقیمی با محتوای نیتروژن و کلسیم دارد، در نتیجه حذف محصولات کشاورزی و فرسایش و شستشو در لایه های عمیق تر، میزان کلسیم کاهش می یابد.

میزان شستشوی آن بستگی به نوع خاک و فرهنگ کشت شده دارد و کمبود آن نه تنها در اسیدیته بلکه در ساختار ناپایدار و همچنین در یک رژیم آب و هوای ضعیف ظاهر می شود.

خاک

افزودن اوره، سولفات آمونیوم، کلرید آمونیوم، نیترات آمونیوم، سولفات پتاسیم و کلرید پتاسیم باعث افزایش اسیدیته می شود، یعنی کودهای معدنی نیتروژن در خاک به شکل نیترات تبدیل می شوند و یون های نیترات آن را اسیدی می کنند.

در مقایسه با کودهای نیتروژنه، کودهای فسفر و پتاسیم تأثیر کمی بر PH خاک دارند یا اصلاً تأثیری ندارند و بهترین کود از نظر فیزیولوژیکی خنثی KAN است زیرا تغییری در PH ایجاد نمی کند.

درختچه هایی که خاک اسیدی را دوست دارند و در مناطق ما محبوب هستند عبارتند از: به ژاپنی (Chaenomeles japonica)، هورتانسیا (Hydrangea)، هالی (Ilex aquifolium)، رودودندرون (Rhododendron) و زغال اخته (Vaccinium myrtillus).

منشا این گیاه خاور دور، ژاپن و چین است. در منطقه ما اغلب به عنوان یک گیاه زینتی یا پرچین کاشته می شود.

به شکل بوته ای خاردار رشد می کند و ارتفاع آن به یک تا سه متر می رسد.

معمولاً در پایان زمستان یا اوایل بهار شکوفا می شود و ابتدا گل ها ظاهر می شوند و تنها پس از آن برگ ها ظاهر می شوند.

نیازی به رشد ندارد، فقط به خاک حاصلخیز کمی تازه‌تر و موقعیت آفتابی نیاز دارد زیرا آفتاب مستقیم را دوست دارد.

نیازی به آبیاری مکرر ندارد و در برابر دماهای پایین مقاوم است و در برابر خشکسالی نیز مقاوم است.