بازار تهران بزرگ تهران قلب فروش عمده شال ابریشم در ایران می باشد در این بازار بزرگ عمده فروشان پوشاک در زمین های مختلف پوشاک کار می کنند مراکز عمده فروشی شال نیز در این بازار به خوبی فعال هستند و مدل شال با تنوع مختلفی را در این بازار عرضه می کنند اغلب این مراکز عمده فروشی نمایندگی های شال برندهای مختلف بازار شال می باشند که این برندها تولید کنندگان اصلی بازار شال نیز هستند در واقع مراکز عمده فروشی یا پخش عمده شال با تولید کنندگان قیمت خرید شال ابریشم کار می کنند و انواع مدل شال های ایرانی یا خارجی وارداتی را با قیمت های عمده مصوب بصورت عمده عرضه می کنند.

شال ابریشم + قیمت خرید فروش

شال ابریشم

شال ابریشم

مدل های مقرون به صرفه و شال های ابریشمی ارزان قیمت در بازار شال همیشه پر طرفدار و پرفروش هستند تنوع کیفیتی و قیمتی بالایی را نیز دارند ولی معمولا مدل هایی در این شال ها پرفروش هستند مدل های چاپی یا دیجیتالی می باشند که در بازار شال با تنوع طرح و قیمتی مختلف به فروش می رسند معمولا اکثر خریداران عمده شال های زنانه ارزان قیمت طرح و کیفیت مدل برایشان مرجعیت نسبت به کیفیت پارچه دارد بنابراین سعی می کنند که مدل شال هایی را خریداران نمایند که از لحاظ زیبایی در طرح و مدل عامه پسند باشند.

خرید شال عمده ارزان از فروشگاه های معتبر در داخل کشور به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام می شود. خرید اینترنتی محصول به خاطر مزیت های فراوانی که دارد از جمله ارسال رایگان، تضمین کالا بعد از فروش و گارانتی های چند ماهه با استقبال رو به رو می باشد. در هر کجا کشور خرید عمده ای هر محصولی می تواند مستقیم بر روی قیمت ها تاثیر بگذارد علت آن حذف واسطه ها و دلالان برای فروش می باشد.

عرضه مستقیم شال ارزان به شهرستان ها از طریق این سایت انجام می شود. مغازه داران و فروشندگان که در شهرهای مختلف مشغول به فعالیت می باشند، می توانند سفارش خرید محصول را در این سایت ثبت نمایند تا در سریع ترین زمان برای آن ها ارسال شود. این سایت مجوز فعالیت از تولید کننده دارد و محصولی که عرضه می شود با قیمت پایین و همان قیمت کارخانه تصویب شده است.

در عرضه مستقیم دست دلالان و واسطه گران کوتاه می شود و محصول به دست مصرف کننده می رسد. در نتیجه قیمت ها کاهش می یابند. بعد از تولید این محصول در کارخانه محصول بسته بندی شده و به کمک شرکت های پخش بین مراکز استان ها توزیع می شود. پخش و توزیع هم از عواملی است که فروش را بالا می برد. مشتریانی که در شهرهای مختلف هستند باید دسترسی آسانی به این محصول داشته باشند.

شال ابریشم قم

شال ابریشم قم

در ایران کارخانجات مختلفی مشغول به فعالیت می باشند. این کارخانجات با استفاده از الیاف مختلف از جمله نخ، کتان و ابریشم و غیره اقدام به تولید روسری می کنند. روسری های تولید شده با توجه به نوع الیاف و همچنین ضخیم و یا نازک بودن برای فصول مختلف تولید می شوند. به عنوان مثال فصل تابستان روسری ها اغلب نخی و نازک می باشند و اندازه های آن ها هم بلند و یا کوتاه است.

در فصل زمستان روسری ها اغلب ضخیم می باشند و جنس آن ها هم متفاوت است و بستگی به سلیقه ی مشتری دارد. روسری هایی که در فصل زمستان تولید می شوند، اغلب پشمی و یا نخی ضخیم و کلفت می باشند. از جمله ی این کارخانجات مشهد و اصفهان می باشند که محصولی که تولید می کنند به صورت بسته بندی شده و بسیار شیک و جدید به بازار عرضه می کنند.

و اما محصولاتی که ساده تر می باشند و کیفیت آن ها با این که خوب است، اما ترجیح داده می شود که برای مصرف داخلی استفاده شوند. قیمت این محصولات هم نسبت به نمونه های دیگر پایین است و مشتریان خاص خودش را دارد.

شال ابریشم طبیعی

شال ابریشم طبیعی

شال های موجود در بازار متنوع می باشند و جنس آن ها هم مختلف می باشند و اما تمام تولید کنندگان سعی می کنند که محصول خود را با کیفیت تولید نموده و با قیمت پایین عرضه نمایند تا مشتریان بیشتری جذب کنند. اولین هدف این تولید کنندگان فروش بیشتر است و باید فعالیتی داشته باشند که مشتری را جذب خود کنند. این تولید کنندگان می دانند که طرح روی روسری اولین موردی است که موجب جذب مشتری می شود.

شاید بیشتر مشتریان با کیفیت و یا به قیمت کاری نداشته باشند و تنها طرح روی شال و همچنین زیبایی آن را ملاک قرار می دهند. شال هایی که بلند باشند و طرح روی آن ها زیبا باشد و به عبارتی کیفیت خوبی هم داشته باشند، مشتریان بیشماری دارند.

روسری نقش مهمی در زیبایی افراد و به خصوص خانم ها دارد و انتخاب آن برای خانم ها مشکل می باشد و اما باید تولید کنندگان به طریقی این محصول را تولید کنند که برای تمام سلیقه ها مناسب باشد. اگر کیفیت محصول خوب و عالی باشد نه تنها در داخل ایران بلکه در خارج از کشور هم مشتریان زیادی دارد. روسری های تولید شده در ایران به کشورهای همسایه و مسلمان منطقه از جمله عراق و سوریه و همچنین لبنان و غیره صادر می شوند.

شال ابریشم ژاکارد

شال ابریشم ژاکارد

استاندارد مشخصی برای صادرات وجود ندارد و همان گونه که قبلا گفتیم یک شال ابریشم ژاکارد باید استانداردها را رعایت کرده باشد یعنی این که جنس آن باکیفیت باشد و همچنین طرح روی آن زیبا و اندازه های آن هم مناسب باشد. یعنی به عبارتی شال بزرگ و شال کوچک در بازار وجود دارد که انتخاب آن بستگی به سلیقه ی مشتری دارد. تولید کنندگان برای این که تولید را بالا ببرند اقدام به استخدام طراحان باسابقه می کنند.

طرح روی شال از مواردی است که باعث جذب مشتری می شود. بسته بندی شال هم باید به گونه ای باشد که فشار و ضربه ی وارد شده به آن، موجب پایین آمدن کیفیت و همچنین پارگی نشود. کشورهای حاشیه ی خلیج فارس از جمله خریداران این محصول از ایران می باشند و محصول از طریق خشکی و هم از طریق دریا ارسال می شود.

اگر تمام مراحل اعم از تولید و بسته بندی و صادرات به خوبی انجام شود و ارز حاصل از فروش به کشور بازگردانده شود در نتیجه تولید کنندگان بیشتری اقدام به تولید و صادرات می کنند. امروزه ترانزیت کالا در گمرک انجام می شود به این صورت که نیازی نیست محصول در گمرک بماند تا مراحل مختلف انجام شود و محصول مستقیم از این گمرک به آن گمرک ارسال می شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *