روغن

ما تفاوت بین روغن “درست” و “بهترین” روغن را خواهیم دید، بسیاری از مردم بر این باورند که بهترین روغن نیز روغن مناسب است، اما متاسفانه اینطور نیست.

روغن موتور همیشه موضوع کلاهبرداری، جعل، کلاهبرداری، فرار مالیاتی بوده است، انگار این کافی نیست، به آسیب هایی که روغن های بی کیفیت به موتور وارد می کنند فکر کنید.

در طول سال‌ها اطلاعات بی‌اساس و متناقضی، بسیاری از افسانه‌های نادرست و افسانه‌های شهری پیدا کرده‌ام که حتی متخصص‌ترین تعمیرکاران را هم گیج و منحرف می‌کند.

افراد بیشتری می پرسند که بهترین روغن برای ماشین آنها کدام است، روغنی که با مشخصات سازنده مطابقت دارد، روغنی که ویسکوزیته مناسب دارد.

همه می دانند که روغن “اشتباه” می تواند آسیب جدی به موتور وارد کند و روغن موتور زانتیا همیشه یکسان نیستند، اما همه نمی دانند چگونه روغن مناسب را انتخاب کنند.

روغن

در این راهنما، تصمیم گرفتم با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که برای انتخاب بهترین روغن سازگار با موتور خود نیاز دارید، کمی روشن کنم.

برای شروع ، بیایید سعی کنیم بفهمیم روغن موتور واقعاً برای چیست و چگونه کار می کند.

برای اهمیت دادن درست به انتخاب این مایع گرانبها که اساس کارکرد خوب موتور است به آن نیاز خواهید داشت.

روغن موتور چیست و چه کاربردی دارد؟ روغن موتور (یا روغن روان کننده) برای کارکرد همه موتورهای دیزلی، بنزینی، CNG، LPG یا هیبریدی مورد نیاز است.

این شامل یک پایه است که می تواند معدنی یا مصنوعی (روان کننده واقعی) و یک سری مواد افزودنی در درصد کمتر از 30٪ باشد.

از افزودنی ها برای تضاد تشکیل لجن و کف، کاهش اصطکاک و مصرف، تغییر ویسکوزیته و مهار اکسیداسیون استفاده می شود.

چگونه یک روغن موتور متولد می شود؟ پایه ها از پالایش نفت به دست می آیند و منحصراً توسط پالایشگاه های پتروشیمی تولید می شوند.

شرکت‌هایی که روغن‌ها را تجاری می‌کنند، پایه‌ها را از پالایشگاه‌ها خریداری می‌کنند و با توجه به مشخصاتی که می‌خواهند به آن افزودنی‌های خاصی اضافه کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *