پاستیل

وقتی صحبت از تأثیر شکر در پاستیل خارجی کیلویی بر کودکان می شود، اطلاعات نادرست و سردرگمی زیادی وجود دارد.

مردم تمایل دارند غذاهای مملو از شکر را با بیش فعالی مرتبط کنند.

اما آیا خوردن شکر محرک رفتارهای خارج از دیوار است؟ یا این نوع بیش فعالی یک اتفاق ناگوار است؟ مهمتر از همه، آیا واقعاً می خواهید با بچه های مدرسه ای خود به پلیس غذا تبدیل شوید؟

شکر و بچه ها: سوالات شما پاسخ داده شد
مصرف شکر، چه توسط کودکان و چه بزرگسالان، با بحث و جدل احاطه شده است. بعضی ها قسم می خورند که شکر دشمن است. برخی دیگر ادعا می کنند که این روشی قابل قبول برای آرام کردن بچه های تحریک پذیر یا پاداش دادن به کاری است که به خوبی انجام شده است. حقیقت، به نظر من، جایی در وسط قرار می گیرد.

پاستیل

آیا شکر باعث بیش فعالی کودکان می شود؟

پاسخ: بسیاری از والدین اصرار دارند که خوردن شکر باعث تغییر رفتار فرزندشان می شود. همانطور که مشخص است، پیوند مشکوک تا حد زیادی یک افسانه است.

چندین مطالعه این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌اند، اما هیچ‌کدام از آنها این نظریه را تایید نمی‌کنند که شکر باعث بیش‌فعالی می‌شود. با این حال، من فکر می کنم برخی از بچه ها به قند حساس هستند.

بهترین گزینه به فرزندتان توجه کنید. اگر به نظر می رسد رفتار او بعد از خوردن شکر تغییر می کند، بهتر است آن را محدود کنید یا از آن اجتناب کنید. غذاهایی که حاوی شکر هستند نیز دارای رنگ های مصنوعی، مواد نگهدارنده و سایر مواد محرک بالقوه هستند. اما بیشتر اوقات، رفتار بیش فعال با عوامل محیطی و کم خوابی مرتبط است.

قند چگونه بر کودک در حال رشد تأثیر می گذارد؟

پاسخ: وقتی کودک شما از غذاهای شیرین شده با شکر پر می شود، ممکن است فضای کمی برای گزینه های مغذی مورد نیاز بدن در حال رشد مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، لبنیات کم چرب و پروتئین بدون چربی باقی بماند.

علاوه بر این، قند بیش از حد نیز می تواند منجر به افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به حفره در کودک شما شود.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *